Trasy NORDIC WALKING na terenie działania LGD Ziemi Sandomierskiej  -  Klimontów, Samborzec

Konferencja podsumowująca Projekt Współpracy

Ocena użytkowników:  / 4

logo wspolpracaW dniu 12 grudnia w Dworze Dwikozy w Dwikozach odbyła się konferencja podsumowująca projekt współpracy pn. „Aktywność i integracja na 5 - turystyka, gospodarka, kultura, młodzież, samorząd!”. Projekt realizowany był od 2013 roku przez Lokalną Grupę Działania Ziemi Sandomierskiej wraz z Lokalną Grupą Działania Lider Zielonej Wielkopolski ze Środy Wielkopolskiej. Podczas konferencji zaprezentowane zostały cele i efekty projektu oraz Dobre praktyki - wykorzystanie zewnętrznych środków finansowych w rozwoju gospodarczym i samorządowym regionów. W konferencji udział wzięli przedstawiciele samorządów lokalnych, organizacji pozarządowych, instytucji kultury z terenu obu Lokalnych Grup Działania.

 

Efektem współpracy obu LGD na płaszczyźnie samorządowej było podpisanie podczas konferencji wstępnego porozumienia o współpracy pomiędzy Gminą Łoniów z woj. Świętokrzyskiego i Gminą Brodnica z woj. Wielkopolskiego. Swoje podpisy pod porozumieniem złożyli Pan Szymon Kołacz – Wójt Gminy Łoniów oraz Pan Kazimierz Balcerak – Zastępca Wójta Gminy Brodnica.

Czytaj więcej...

TOUR SALON w Poznaniu

Ocena użytkowników:  / 0

logo tour salon 2014 male
W dniach 23-25 października Lokalna Grupa Działania Ziemi Sandomierskiej prezentowała atrakcje turystyczne i zasoby naturalne naszego regionu na Międzynarodowych Targach Poznańskich TOUR SALON w Poznaniu. Promocja na targach w Poznaniu to jeden z elementów realizowanego przez LGD Ziemi Sandomierskiej wraz z LGD Lider Zielonej Wielkopolski, projektu współpracy AKTIN 5 „Aktywność i integracja na 5 – turystyka, gospodarka, kultura, młodzież, samorząd!”.

Czytaj więcej...

Festiwal smaku w Jarocinie

Ocena użytkowników:  / 0

DSC 052529 czerwca 2014 r. na rynku w Jarocinie odbył się Jarociński Festiwal Smaków 2014. Już od godziny 10.00 odwiedzać można było stoiska z regionalnymi smaki oraz produktami lokalnych przedsiębiorców z branży spożywczej. Nie zabrakło również stoiska z produktami z ziemi sandomierskiej, które cieszyły się największym powodzeniem wśród mieszkańców Jarocina.Prezentacja LGD Ziemi Sandomierskiej odbyła się w ramach realizowanego z LGD Lider Zielonej Wielkopolski, projektu współpracy „Aktywność i integracja na 5 - turystyka, gospodarka, kultura, młodzież, samorząd” AKTIN 5. Na naszym stoisku można było skosztować sandomierskich jabłek i naturalnego soku jabłkowego oraz pierogów i wspaniałych wypieków przygotowanych przez Stowarzyszenie Aktywnej Społeczności ze Świniar Starych w Gminie Łoniów.

Czytaj więcej...

Podwórkowe muzykowanie w wielkopolsce

Ocena użytkowników:  / 0

DSC 098513 lipca w Krzykosach w woj. Wielkopolskim pod hasłem „Podwórkowe muzykowanie” odbyły się XI Wielkopolskie Spotkania Kapel Podwórkowych. Podczas imprezy gościnnie wystąpiły zespoły z terenu Lokalnej Grupy Działania Ziemi Sandomierskiej. Swój dorobek artystyczny zaprezentował zespół „POWIŚLANIE” z Koprzywnicy oraz zespoły „ZAWICHOST” i „LINOWIANKI” z Gminy Zawichost. Prezentacja zespołów i pobyt grupy w Wielkopolsce możliwy był dzięki realizowanemu przez Lokalną Grupę Działania Ziemi Sandomierskiej i Lokalną Grupę Działania „Lider Zielonej Wielkopolski” projektowi współpracy pod nazwą „Aktywność i integracja na 5 – kultura, turystyka, gospodarka, samorząd, młodzież! AKTIN5”.

Czytaj więcej...

PIEROGARNIA 2014 Łoniów

Ocena użytkowników:  / 0

Stowarzyszenie Aktywnej SpołecznościW Łoniowie, 15 czerwca, w niedzielne popołudnie odbędzie się PIEROGARNIA 2014, czyli VII festyn rekreacyjno – kulturalny organizowany w ramach kampanii „Czerwiec Aktywnych Społeczności”.

Organizatorami imprezy są: Stowarzyszenie Aktywnej Społeczności w Świniarach, Wójt Gminy Łoniów, Gminny Ośrodek Kultury w Łoniowie.

Rozpoczęcie imprezy godz. 14.00. Zapraszamy na plac obok budynku Urzędu Gminy w Łoniowie. W tym roku gościć będziemy przedstawicieli Kół Gospodyń Wiejskich z terenu LGD Lider Zielonej Wielkopolski, które częstować będą na swoim stoisku regionalnymi produktami z wielkopolski. Prezentacja produktów i ich degustacja odbywać się będzie w ramach realizowanego przez LGD Ziemi Sandomierskiej i LGD Lider Zielonej Wielkopolski projektu współpracy „Aktywność i integracja na 5 – turystyka, gospodarka, kultura, młodzież, samorząd” AKTIN 5.

Serdecznie zapraszamy.

Czytaj więcej...

O LGD

js

Lokalna Grupa Działania Ziemi Sandomierskiej (LGD ZS) to dobrowolne zrzeszenie osób fizycznych, stowarzyszeń, samorządów lokalnych i przedsiębiorstw...

Czytaj więcej...

PROW 2007-2013

87741600 1412980580 Logo PROW

Nasz Facebook

facebook logo

Newsletter LGD

Zapisując się wyrażasz zgodę na otrzymywanie newsów z LGD.
Antyspam (wpisz cyfrę): Z ilu liter składa się skrót LGD ?
Imię:
Email:

Nasz mobilny KOD

lgdmobile

01 UE 03 Program LEADER PROW-2014-2020-logo-kolor

"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie". Instytucja Zarządzająca PROW 2014-2020 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Funkcjonowanie LGD współfinansowane jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 19 Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER, poddziałanie 19.4 „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji” objętego PROW na lata 2014-2020”