Festiwal smaku w Jarocinie

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

DSC 052529 czerwca 2014 r. na rynku w Jarocinie odbył się Jarociński Festiwal Smaków 2014. Już od godziny 10.00 odwiedzać można było stoiska z regionalnymi smaki oraz produktami lokalnych przedsiębiorców z branży spożywczej. Nie zabrakło również stoiska z produktami z ziemi sandomierskiej, które cieszyły się największym powodzeniem wśród mieszkańców Jarocina.Prezentacja LGD Ziemi Sandomierskiej odbyła się w ramach realizowanego z LGD Lider Zielonej Wielkopolski, projektu współpracy „Aktywność i integracja na 5 - turystyka, gospodarka, kultura, młodzież, samorząd” AKTIN 5. Na naszym stoisku można było skosztować sandomierskich jabłek i naturalnego soku jabłkowego oraz pierogów i wspaniałych wypieków przygotowanych przez Stowarzyszenie Aktywnej Społeczności ze Świniar Starych w Gminie Łoniów.

Na innych stoiskach można było skosztować wielkopolskich produktów m. in. pyry z gzikiem, grochówka wojskowa i gołąbki z Kotlina. Podczas imprezy nie brakowało także atrakcji dla najmłodszych mieszkańców gminy. Całość uświetniła gra orkiestry dętej z Żerkowa. Podczas imprezy odbył się również pokaz kulinarny Sylwii Biały, finalistki pierwszej edycji programu telewizyjnego Hell’s Kitchen Polska, która ugotowała pierogi leniwe.

{gallery}jarocin{/gallery}

O LGD

js

Lokalna Grupa Działania Ziemi Sandomierskiej (LGD ZS) to dobrowolne zrzeszenie osób fizycznych, stowarzyszeń, samorządów lokalnych i przedsiębiorstw...

Czytaj więcej...

Ankiety

LOGO LGDZS

Oceń Nas

 

Oceń skuteczność promocji i aktywizacji

Dziękujęmy za wypełnienie ankiet

 

PROW 2007-2013

87741600 1412980580 Logo PROW

Nasz Facebook

facebook logo

Newsletter LGD

Zapisując się wyrażasz zgodę na otrzymywanie newsów z LGD.
Antyspam (wpisz cyfrę): Z ilu liter składa się skrót LGD ?
Imię:
Email:

Nasz mobilny KOD

lgdmobile

01 UE 03 Program LEADER PROW-2014-2020-logo-kolor

"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie". Instytucja Zarządzająca PROW 2014-2020 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Funkcjonowanie LGD współfinansowane jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 19 Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER, poddziałanie 19.4 „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji” objętego PROW na lata 2014-2020”