Konferencja podsumowująca Projekt Współpracy

Ocena użytkowników:  / 3
SłabyŚwietny 

logo wspolpracaW dniu 12 grudnia w Dworze Dwikozy w Dwikozach odbyła się konferencja podsumowująca projekt współpracy pn. „Aktywność i integracja na 5 - turystyka, gospodarka, kultura, młodzież, samorząd!”. Projekt realizowany był od 2013 roku przez Lokalną Grupę Działania Ziemi Sandomierskiej wraz z Lokalną Grupą Działania Lider Zielonej Wielkopolski ze Środy Wielkopolskiej. Podczas konferencji zaprezentowane zostały cele i efekty projektu oraz Dobre praktyki - wykorzystanie zewnętrznych środków finansowych w rozwoju gospodarczym i samorządowym regionów. W konferencji udział wzięli przedstawiciele samorządów lokalnych, organizacji pozarządowych, instytucji kultury z terenu obu Lokalnych Grup Działania.

 

Efektem współpracy obu LGD na płaszczyźnie samorządowej było podpisanie podczas konferencji wstępnego porozumienia o współpracy pomiędzy Gminą Łoniów z woj. Świętokrzyskiego i Gminą Brodnica z woj. Wielkopolskiego. Swoje podpisy pod porozumieniem złożyli Pan Szymon Kołacz – Wójt Gminy Łoniów oraz Pan Kazimierz Balcerak – Zastępca Wójta Gminy Brodnica.

mazoretkiSpecjalnie dla uczestników konferencji w przerwie wystąpiła grupa Mażoretek działająca przy Miejsko – Gminnym Ośrodku Kultury w Koprzywnicy. Grupa ta to efekt projektu pn. „Utworzenie i wyposażenie grupy mażoretek przy Młodzieżowej Orkiestrze Dętej z Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Koprzywnicy”, zrealizowanego w ramach działania Małe Projekty. Dofinansowanie w wysokości 24 453,84 zł zostało pozyskane za pośrednictwem LGD Ziemi Sandomierskiej. Fachowy instruktaż i opiekę nad zespołem prowadzi instruktor tańca Bożena Pandura.

 taniec1

 

 

Dodatkową atrakcją konferencji był występ pary tanecznej klasy D w kategorii wiekowej 14-15 lat - Krystian Kucwaj i Gabriela Borkowska. Para ta odpięciu lat zajmuje się tańcem towarzyskim. Pod okiem wielu znakomitych trenerów a także byłych mistrzów Polski uczą się tańca sportowego w Szkole Tańca SAMBA. Wyjeżdżają na obozy taneczne gdzie większość czasu poświęcają na wspólny trening.

 

 

Krótki opis zadań zrealizowanych w trakcie trwania projektu współpracy.

W 2013 roku odbyły się obozy edukacyjne dla dzieci w Sandomierzu i Zaniemyślu. Uczestniczyło w nich po 40 dzieci z terenu każdej LGD. W ubiegłym roku odbyła się również konferencja inaugurująca projekt współpracy.

W 2014 roku, zrealizowano następujące zadania:

1) Organizacja 3-dniowej wizyty studyjnej dla producentów rolnych w Sandomierzu.

W dniach 20-22 marca 2014 r. 21 producentów rolnych z terenu Lokalnej Grupy Działania Lider Zielonej Wielkopolski brało udział w wizycie studyjnej na naszym terenie. Program wizyty obejmował spotkanie z przedstawicielami samorządów lokalnych, wizyty w grupach producenckich owoców i warzyw, spotkanie w ODR w Mokoszynie, zwiedzanie gospodarstwa agroturystycznego, winnicy i sadów.

2) Organizacja 3-dniowej wizyty studyjnej dla producentów rolnych w Środzie Wielkopolskiej

W dniach 27-29 marca 2014 r. 21 producentów rolnych z terenu Lokalnej Grupy Działania Ziemi Sandomierskiej brało udział w wizycie studyjnej na terenie LGD Lider Zielonej Wielkopolski. Podczas wyjazdu odbyły się spotkania z przedstawicielami Wojewódzkiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego, rolnikami i przedstawicielami grup producenckich. Grupa zwiedziła również gospodarstwo mleczarskie w gminie Brodnica, gospodarstwo agroturystyczne oraz fermę jaj kurzych

3) Organizacja 3-dniowej wizyty studyjnej dla przedsiębiorców w Środzie Wielkopolskiej

W dniach 15-17 maja 2014 r. 21 przedsiębiorców z terenu Lokalnej Grupy Działania Lider Zielonej Wielkopolski brało udział w wizycie studyjnej na naszym terenie. Podczas wyjazdu odbyły się spotkania z przedstawicielami samorządu lokalnego oraz z przedsiębiorcami (firma Pilkington, Zakład Przetwórcy SAMBOR, MEGAWITA, uczestnicy zwiedzili również grupy producenckie owoców i warzyw.

4) Organizacja 3-dniowej wizyty studyjnej dla przedstawicieli organizacji pozarządowych w Środzie Wielkopolskiej. W dniach 22-24 maja 2014 r. 21 przedstawicieli organizacji pozarządowych z terenu Lokalnej Grupy Działania Ziemi Sandomierskiej brało udział w wizycie studyjnej na terenie LGD Lider Zielonej Wielkopolski. Podczas wyjazdu odbyły się spotkania z przedstawicielami samorządu lokalnego i przedstawicielami stowarzyszeń i fundacji działających na terenie LZW. Zaprezentowany zostały również przykłady projektów zrealizowanych przy wsparciu środków z UE w ramach PROW 2007-2013.

5) Organizacja 3-dniowej wizyty studyjnej dla przedsiębiorców w Środzie Wielkopolskiej

W dniach 5-7 czerwca 2014 r. 19 przedsiębiorców z terenu Lokalnej Grupy Działania Ziemi Sandomierskiej brało udział w wizycie studyjnej na terenie LGD Lider Zielonej Wielkopolski. Podczas wyjazdu odbyły się spotkania z przedstawicielami samorządu lokalnego oraz z przedsiębiorcami (firma TFP – tektury faliste, firma Hybner – ceramika sanitarna, firma Solaris – producent pojazdów komunikacji miejskiej, Ferma kurza).

6) Udział w imprezie lokalnej – Festiwal Smaku Jarocin 2014. W dniach 28-30 czerwca 2014 r. uczestniczyliśmy w Jarocińskim Festiwalu Smaków. Podczas imprezy na stoisku LGD ZS mieszkańcy wielkopolski mogli skosztować pysznych wypieków, pierogów i innych produktów przygotowanych przez Stowarzyszenie Aktywnej Społeczności w Świniarach Starach. Nie zabrakło również pysznych jabłek i soków jabłkowych z ziemi sandomierskiej. W wyjeździe uczestniczyło łącznie 40 osób – przedstawicieli Stowarzyszenia Aktywnej Społeczności.

7) Udział w imprezie lokalnej – Przegląd Kapel w Krzykosach 2014. W dniach 12-14 lipca 2014 r. wraz z zespołami ludowymi z terenu LGD ZS – „Powiślanie”, „Linowianki”, „Zawichost” prezentowaliśmy dorobek kulturalny naszego regionu na Przeglądzie Kapel w Krzykosach na terenie działania LGD LZW. Zespoły wystąpiły na scenie jako goście specjalni imprezy. Podczas imprezy na stoisku LGD ZS mieszkańcy wielkopolski mogli skosztować pysznych wypieków, jabłek i soków jabłkowych z ziemi sandomierskiej.

8) Organizacja 3-dniowej wizyty studyjnej dla przedstawicieli organizacji pozarządowych w Sandomierzu. W dniach 17-19 lipca 2014 r. 21 przedstawicieli organizacji pozarządowych z terenu Lokalnej Grupy Działania Lider Zielonej Wielkopolski brało udział w wizycie studyjnej na naszym terenie. Program wizyty obejmował spotkanie w Fundacji La Zebra, w Miejsko Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Koprzywnicy, z przedstawicielami Stowarzyszenia Aktywnej Społeczności. Zaprezentowane zostały również przykłady projektów zrealizowanych przy wsparciu środków z UE w ramach PROW 2007-2013.

9) Udział w imprezie lokalnej – Festiwal Smaku na terenie LGD ZS – PIEROGRANIA w Łoniowie. W dniach 14-16 czerwca 2014 r. gościliśmy grupę 40 osób z LGD LZW, którzy na swoim stoisku zaprezentowali dorobek kulinarny swojego regionu. Mieszkańcy gminy i nie tylko mogli skosztować wielkopolskiej pyry z gzikiem.

10) Udział przedstawicieli LGD LZW w Dożynkach Powiatowych w Samborcu w dniach 30 sierpnia – 1 września 2014 r. Na scenie wystąpił młodzieżowy zespół wokalny, który zaprezentował znane wszystkim piosenki ludowe ale w nowym stylu. Na stoisku można było skosztować słynnych tradycyjnych Rogali Świętomarcińskich

11) Udział lokalnych grup działania w Targach Tour Salon w Poznaniu w dniach 23-25 października 2014 r..

GALERIA ZDJĘĆ Z KONFERENCJI:

{gallery}konferencja{/gallery}

O LGD

js

Lokalna Grupa Działania Ziemi Sandomierskiej (LGD ZS) to dobrowolne zrzeszenie osób fizycznych, stowarzyszeń, samorządów lokalnych i przedsiębiorstw...

Czytaj więcej...

Ankiety

LOGO LGDZS

Oceń Nas

 

Oceń skuteczność promocji i aktywizacji

Dziękujęmy za wypełnienie ankiet

 

PROW 2007-2013

87741600 1412980580 Logo PROW

Nasz Facebook

facebook logo

Newsletter LGD

Zapisując się wyrażasz zgodę na otrzymywanie newsów z LGD.
Antyspam (wpisz cyfrę): Z ilu liter składa się skrót LGD ?
Imię:
Email:

Nasz mobilny KOD

lgdmobile

01 UE 03 Program LEADER PROW-2014-2020-logo-kolor

"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie". Instytucja Zarządzająca PROW 2014-2020 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Funkcjonowanie LGD współfinansowane jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 19 Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER, poddziałanie 19.4 „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji” objętego PROW na lata 2014-2020”