Przedsiębiorcy z LGD Lider Zielonej Wielkopolski w Sandomierzu

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

logo wspolpracaW dniach 15 – 17 maja 2014 roku na terenie Lokalnej Grupy Działania Ziemi Sandomierskiej gościliśmy grupę przedsiębiorców z terenu LGD Lider Zielonej Wielkopolski ze Środy Wielkopolskiej. Wizyta odbyła się w ramach realizowanego przez nas projektu współpracy. Podczas wizyty przedsiębiorcy z wielkopolski mogli zapoznać się z charakterystyką naszego regionu, wymienić doświadczenia z naszymi przedsiębiorcami oraz zwiedzić zakłady działające w regionie sandomierskim.

 

Jednym z punktów tej wizyty było zwiedzanie największego zakładu pracy w regionie firmy Pilkington Automotive w Sandomierzu, gdzie przedstawiciele firmy scharakteryzowali działalność zakładu oraz oprowadzili po halach produkcyjnych. O programach wspierających przedsiębiorczość na obszarach wiejskich ziemi sandomierskiej zapoznali uczestników przedstawiciele Ośrodka Promowania Przedsiębiorczości w Sandomierzu – Pan Piotr Korpysz – Wiceprezes Zarządu oraz Pani Anna Zając – Nogaj. Przedstawili oni zakres działalności Ośrodka oraz zaprezentowali ofertę Ośrodka w zakresie realizowanych projektów wspierających przedsiębiorczość.

Następne spotkanie odbyło się w Samborcu w Zakładzie Przetwórczym Owoców „Sambor”, gdzie uczestnicy mogli zapoznać się z produkcją koncentratu jabłkowego.

Kolejnym punktem wizyty było spotkanie z wójtem Gminy Łoniów Panem Szymonem Kołaczem, który przedstawił charakterystykę gminy, inwestycje zrealizowane na terenie gminy przy współudziale środków finansowych pochodzących z Unii Europejskiej oraz możliwości inwestowania na ternie gminy dla inwestorów zewnętrznych. Po spotkaniu odbyła się wizyta Grupie Producenckiej AG Food w Jasienicy w Gminie Łoniów. Jest to jeden z przykładów pozyskiwania przez gminę inwestorów i nowych miejsc pracy dla mieszkańców.

W trakcie wizyty odbyło się również spotkanie z przedsiębiorcami działającymi na obszarze LGD Ziemi Sandomierskiej, w trakcie którego uczestnicy wymieniali cenne uwagi i doświadczenia w prowadzeniu działalności gospodarczej.

Wielkopolscy przedsiębiorcy mogli również zwiedzić Dwór Dwikozy w Dwikozach, który powstał z wykorzystaniem środków z Unii Europejskiej i który korzysta również z możliwości dofinansowania w ramach PROW 2007-2013 z zakresu działania „Małe Projekty” na realizację projektów związanych z promocją regionu - wydawnictwa dla dzieci w formie komiksu, gry planszowej oraz przewodnika nawiązujące do historii regionu, z którego pochodził słynny Zawisza Czarny.

{gallery}przedsiebiorcy1{/gallery}

 

 

O LGD

js

Lokalna Grupa Działania Ziemi Sandomierskiej (LGD ZS) to dobrowolne zrzeszenie osób fizycznych, stowarzyszeń, samorządów lokalnych i przedsiębiorstw...

Czytaj więcej...

Ankiety

LOGO LGDZS

Oceń Nas

 

Oceń skuteczność promocji i aktywizacji

Dziękujęmy za wypełnienie ankiet

 

PROW 2007-2013

87741600 1412980580 Logo PROW

Nasz Facebook

facebook logo

Newsletter LGD

Zapisując się wyrażasz zgodę na otrzymywanie newsów z LGD.
Antyspam (wpisz cyfrę): Z ilu liter składa się skrót LGD ?
Imię:
Email:

Nasz mobilny KOD

lgdmobile

01 UE 03 Program LEADER PROW-2014-2020-logo-kolor

"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie". Instytucja Zarządzająca PROW 2014-2020 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Funkcjonowanie LGD współfinansowane jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 19 Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER, poddziałanie 19.4 „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji” objętego PROW na lata 2014-2020”