Przedstawiciele organizacji pozarządowych w Wielkopolsce

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

logo wspolpracaW dniach 22 – 24 maja 2014 r. przedstawiciele organizacji pozarządowych z terenu działania LGD Ziemi Sandomierskiej uczestniczyli w 3-dniowej wizycie studyjnej na obszarze LGD Lider Zielonej Wielkopolski ze Środy Wielkopolskie. Wizyta była jednym z zadań realizowanego przez obie LGD projektu współpracy pn. „Aktywność i integracja na 5 - kultura, turystyka, gospodarka, samorząd, młodzież! AKTIN5”. Celem projektu współpracy jest wzrost aktywności lokalnych środowisk i jakości życia mieszkańców na obszarze obu LGD, rozwój trójsektorowy oraz promocja regionów.

W ramach wizyty odbyło się kilka spotkań z przedstawicielami stowarzyszeń i fundacji działających na terenie Lokalnej Grupy Działania Lider Zielonej Wielkopolski. Uczestnicy wizyty mogli zapoznać się z zasobami społecznymi, kulturalnymi i obyczajowymi regionu. Na spotkaniu z Burmistrzem Śremu Panem Adamem Lewandowski sandomierska grupa zapoznała się z zasadami współpracy urzędu z organizacjami pozarządowymi działającymi na terenie gminy, zasadami finansowania projektów oraz pomocą doradczą przy realizacji celów statutowych tych organizacji. Bardzo owocne w wymianę doświadczeń było spotkanie z Panem Hieronimem Bartkowiakiem, który przedstawił działalność prowadzonej przez niego Fundacji Na Rzecz Rewaloryzacji Miasta Śrem, między innymi utworzenie i nadzorowanie Domu Samotnej Matki. Swoją działalność przedstawiło również Centrum Edukacji, Sportu i Kultury ISKRA prowadzące Świetlicę Socjoterapeutyczną w Psarskiem. Tam mogliśmy obejrzeć prace dzieci uczęszczających na zajęcia do świetlicy. W Mechlinie natomiast zwiedzaliśmy wyremontowaną i wyposażoną w ramach PROW 2007-2014 świetlicę wiejską. W Książu Wlkp. mogliśmy zapoznać się z historią miasta, zabytkami itp. w formie Questu miejskiego pn. "Z kosą na Prusaka". Na spotkaniu Dyrektor Centrum Kultury Pani Mariola Kaźmierczak przedstawiła działalność Centrum oraz zakres współpracy w organizacjami pozarządowymi działającymi na terenie Gminy Książ Wlkp.

 

{gallery}stowarzyszenia{/gallery}

 

O LGD

js

Lokalna Grupa Działania Ziemi Sandomierskiej (LGD ZS) to dobrowolne zrzeszenie osób fizycznych, stowarzyszeń, samorządów lokalnych i przedsiębiorstw...

Czytaj więcej...

Ankiety

LOGO LGDZS

Oceń Nas

 

Oceń skuteczność promocji i aktywizacji

Dziękujęmy za wypełnienie ankiet

 

PROW 2007-2013

87741600 1412980580 Logo PROW

Nasz Facebook

facebook logo

Newsletter LGD

Zapisując się wyrażasz zgodę na otrzymywanie newsów z LGD.
Antyspam (wpisz cyfrę): Z ilu liter składa się skrót LGD ?
Imię:
Email:

Nasz mobilny KOD

lgdmobile

01 UE 03 Program LEADER PROW-2014-2020-logo-kolor

"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie". Instytucja Zarządzająca PROW 2014-2020 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Funkcjonowanie LGD współfinansowane jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 19 Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER, poddziałanie 19.4 „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji” objętego PROW na lata 2014-2020”