„Edukacja w przestrzeni ogrodowej” - projekt dofinansowany przez Fundację PZU

Ocena użytkowników:  / 1
SłabyŚwietny 

Projekt o tytule „Edukacja w przestrzeni ogrodowej” realizowany przez Lokalną Grupę Działania Ziemi Sandomierskiej i Fundację La Zebra a dofinansowany przez Fundację PZU zbliża się ku końcowi. Zajęcia ,które zostały zrealizowane do tej pory polegały na projektowaniu i planowaniu przestrzeni ogrodowej, pielęgnacji już posadzonej roślinności; dokonywaniu nowych atrakcyjnych nasadzeń – powstała min. rabata z ziołami, zagospodarowany został teren wokół wodotrysku, uzupełnione zostały rośliny na istniejącej już ścieżce sensorycznej, a nowa jej część również zyskała atrakcyjny wygląd. Rośliny te które tego wymagały zostały odpowiednio zabezpieczone przed mrozami.

logotypy 3

Zajęcia przeprowadzone zostały z kilkoma grupami osób niepełnosprawnych z terenu dwóch województw – świętokrzyskiego i podkarpackiego. Do wybranych zajęć włączone zostały dzieci ze szkoły podstawowej w Niedźwicach. Zajęcia z dziećmi i młodzieżą były jednocześnie zajęciami integrującymi z osobami niepełnosprawnymi oraz uczącymi tolerancji wobec osób niepełnosprawnych. Uczestnicy projektu utrwalali prawidłowe nawyki proekologiczne. Rozwijali umiejętności pielęgnowania roślin, drzew i krzewów ozdobnych. W sposób przystępny przekazana została im wiedza z zakresu edukacji przyrodniczej - poznali nazwy gatunków roślin, które były wykorzystane do obsadzenia ogrodu sensorycznego oraz ciekawostek związanych z poszczególnymi gatunkami. Podczas tych spotkań każdy z uczestniczących w projekcie mógł swobodnie podzielić się wrażeniami, spostrzeżeniami na temat świata przyrody. Podczas zajęć rękodzielniczych wykonywano elementy dekoracyjne, ozdoby świąteczne z wykorzystaniem materiału naturalnego pozyskanego z ogrodu oraz ze sklejki.

Na zakończenie projektu przewidziana jest konferencja, podczas której min. zaprezentowane zostaną efekty przeprowadzonych zajęć jak również korzyści z pozyskiwania funduszy zewnętrznych. Konferencja odbędzie się pod koniec stycznia 2018r

A sam ogród i efekty prac osób niepełnosprawnych można zwiedzać począwszy od wczesnej wiosny.

DSCF4924 DSCF4933 DSCF4936 DSCF4957 DSCF5020 DSCF5023 DSCF5027 DSCF5028 DSCF5038    DSCF5317     DSCF5322    DSCF5324

 

O LGD

js

Lokalna Grupa Działania Ziemi Sandomierskiej (LGD ZS) to dobrowolne zrzeszenie osób fizycznych, stowarzyszeń, samorządów lokalnych i przedsiębiorstw...

Czytaj więcej...

PROW 2007-2013

87741600 1412980580 Logo PROW

Linki

SIR

min

arimr

logo sbrr jpg

logotypKSOW

lgdsiec

sando-promo

Statystyki

Ilość odsłon:
1750182

Nasz Facebook

facebook logo

Newsletter LGD

Zapisując się wyrażasz zgodę na otrzymywanie newsów z LGD.
Antyspam (wpisz cyfrę): Z ilu liter składa się skrót LGD ?
Imię:
Email:

Nasz mobilny KOD

lgdmobile

01 UE 03 Program LEADER PROW-2014-2020-logo-kolor

"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie". Instytucja Zarządzająca PROW 2014-2020 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Funkcjonowanie LGD współfinansowane jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 19 Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER, poddziałanie 19.4 „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji” objętego PROW na lata 2014-2020”