Trasy NORDIC WALKING na terenie działania LGD Ziemi Sandomierskiej  -  Klimontów, Samborzec

Produkty regionalne

Ocena użytkowników:  / 1
SłabyŚwietny 

Chleb mieszany "koprzywnicki" - pieczony jest na naturalnym zakwasie, według rodzimych receptur o tradycyjnym smaku polskiego wiejskiego chleba.

Podpłomyk koprzywnicki - ten słodki mały placek, posypany cukrem doskonale smakuje na ciepło.

Bułka Błońska z owocami z Koprzywnicy.

Te produkty można nabyć w sklepach GS Koprzywnica.

Kugiel mieszczański to także rodzima potrawa, znana była już w czasach, kiedy Koprzywnicę zamieszkiwali Żydzi i od tamtej pory nie zmieniła swojego podstawowego surowca - ziemniaków i jaj. Kugiel jest niezwykle apetyczny, sycący i zdrowy.

Karp Łoniowiak, Gęś pieczona z jabłkami i suszem, Kaczka regionalna z jabłkami, Kociołek Łoniowski to potrawy, którymi zasłynęła Gmina Łoniów uczestnicząc w Kulinariach Regionalnych organizowanych w naszym regionie.

Głównym produktem regionalnym Gminy Obrazów są najwyższej jakości, niemalże wszystkie odmiany owoców i warzyw: jabłonie, morele, wiśnie, śliwki etc.

Dostępne są również przetwory domowej roboty, konfitury, nalewki, etc. (Wojtasówka) oraz Polskie Jadło (Lenarczyce, Wojtasówka).

Tradycje kulturowe i kulinarne podtrzymuje zespół "Wilczanie" oraz "Koło Gospodyń Wiejskich" działające przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Wilczycach. Zespół uczestniczy w życiu kulturalnym gminy biorąc udział w licznych imprezach kulturalno-oświatowych na terenie gminy oraz poza jej granicami. Bierze również udział w konkursach zdobywając liczne nagrody czego przykładem są: I nagroda i uzyskanie "Srebrnej Chochli" w konkursie "Nasze sandomierskie kulinarna regionalne" za "Bidulę" i "Zawijarce po wiejsku", I nagroda w "Plastyce Wielkanocnej" za "Kuraka" w konkursie organizowanym przez Muzeum Okręgowe w Sandomierzu.

O LGD

js

Lokalna Grupa Działania Ziemi Sandomierskiej (LGD ZS) to dobrowolne zrzeszenie osób fizycznych, stowarzyszeń, samorządów lokalnych i przedsiębiorstw...

Czytaj więcej...

PROW 2007-2013

87741600 1412980580 Logo PROW

Nasz Facebook

facebook logo

Newsletter LGD

Zapisując się wyrażasz zgodę na otrzymywanie newsów z LGD.
Antyspam (wpisz cyfrę): Z ilu liter składa się skrót LGD ?
Imię:
Email:

Nasz mobilny KOD

lgdmobile

01 UE 03 Program LEADER PROW-2014-2020-logo-kolor

"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie". Instytucja Zarządzająca PROW 2014-2020 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Funkcjonowanie LGD współfinansowane jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 19 Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER, poddziałanie 19.4 „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji” objętego PROW na lata 2014-2020”