Trasy NORDIC WALKING na terenie działania LGD Ziemi Sandomierskiej  -  Klimontów, Samborzec

Gmina Łoniów

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 
Sanktuarium w Sulisławicach - sanktuarium maryjne zwane "Sandomierską Częstochową", ściągające setki pielgrzymów odwiedzających i modlących się przed cudownym obrazem Matki Boskiej Bolesnej. Neogotycki Kościół w Sulisławicach z lat 1871 - 1888 jest najsławniejszym i najbardziej żywotnym obecnie Sanktuarium Maryjnym w diecezji sandomierskiej. Sanktuarium tworzy zabytkowy zespół dwóch kościołów, w którym znajduje się XV wieczne dzieło "Misericordia Domini", cudowny obraz Matki Boskiej Bolesnej zwanej w tym wizerunku przez miejscowych Matką Boską Sulisławską bądź Sulisławicką. W sąsiedztwie wznosi się Kościół z XIII w. z romańskim portalem, rozbudowany ok. 1600 r. W jego dawnej zakrystii mieści się Izba Pamięci Partyzanckiego Oddziału "Jędrusiów".

Kościół Parafialny w Łoniowie - zbudowany w 1440 r. pod wezwaniem św. Biskupa Mikołaja. Kościół ma jedną nawę, a zbudowany jest w kształcie krzyża.

Pałac Hrabiów Moszyńskich z 1885 r. wybudowany w typie neorenesansowej willi z wieżyczką i tarasami otoczony jest niewielkim parkiem z okazami starodrzewu założonym w 1912 roku.

Hodowla Konika Polskiego - ciekawostką dla zwiedzających jest hodowla Konika polskiego w miejscowości Świniary Nowe.

{gallery}loniow{/gallery}

O LGD

js

Lokalna Grupa Działania Ziemi Sandomierskiej (LGD ZS) to dobrowolne zrzeszenie osób fizycznych, stowarzyszeń, samorządów lokalnych i przedsiębiorstw...

Czytaj więcej...

PROW 2007-2013

87741600 1412980580 Logo PROW

Nasz Facebook

facebook logo

Newsletter LGD

Zapisując się wyrażasz zgodę na otrzymywanie newsów z LGD.
Antyspam (wpisz cyfrę): Z ilu liter składa się skrót LGD ?
Imię:
Email:

Nasz mobilny KOD

lgdmobile

01 UE 03 Program LEADER PROW-2014-2020-logo-kolor

"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie". Instytucja Zarządzająca PROW 2014-2020 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Funkcjonowanie LGD współfinansowane jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 19 Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER, poddziałanie 19.4 „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji” objętego PROW na lata 2014-2020”